Корзина
10 отзывов
Ждем ваших сообщенийСьогодні Розпродаж
Інтернет магазин Альфастор
+380680220959
+380680220959
+380508819698

Види тонометрів: які вони бувають?

Види тонометрів: які вони бувають?

Тонометр для вимірювання артеріального тиску - один з найважливіших приладів, який необхідно мати в кожному домі. І не тільки в будинку, але і в офісі. Важливість такої процедури, як своєчасне вимірювання тиску за допомогою тонометра, складно переоцінити. А недооцінка цього моменту надзвичайно небезпечна. Це може коштувати людині життя, або перетворити його в абсолютно безпорадного інваліда. Не дарма артеріальну гіпертонію називають «тихим вбивцею». Інсульт - грізне, підступне захворювання. І, на превеликий жаль, воно дуже сильно помолодшало за останні десятиліття. Зараз від нього не застраховані не тільки літні люди, а й ті, кому ще далеко немає і 40 років. У зоні ризику вже виявляються зовсім молоді люди - працівники офісів і навіть студенти. Цьому явищу є просте пояснення: стреси, перевантаження, неповноцінне і неправильне харчування, зловживання алкогольними напоями, куріння, сидяча робота, погана екологія, недостатній сон. У наш час багато з них перебувають у постійному страху що - аби не встигнути і, в результаті цього, живуть в постійному поспіху, який супроводжується непомірним нервовим напруженням. Саме тому, мати тонометр важливо не тільки в будинку, але і в кожному офісі.

Тонометр механічнийОсобливо важливо щодня контролювати артеріальний тиск тим, у кого є цукровий діабет. Завдяки тонометру, який знаходиться під рукою, людина має можливість довідатися про стан свого здоров'я в будь-який час дня і ночі, не відвідуючи лікаря і не викликаючи швидку допомогу. Наприклад, якщо ви погано почуваєтеся, у вас сильно розболілася голова, або у вас сталося запаморочення, ви завжди зможете тут же виміряти свій артеріальний тиск за допомогою тонометра і зрозуміти, чи потрібна вам термінова медична допомога. Як правило, у сучасної людини завжди «не доходять руки», щоб зайнятися своїм здоров'ям і вчасно попередити хворобу. Тому, без всякого збентеження і сорому, купіть тонометр і подаруйте його своїм рідним і близьким. Особливо, якщо це люди похилого віку. Такий вчинок покаже їм, наскільки вони вам дорогі і наскільки ви дбаєте про найголовніше для них - про їхнє здоров'я. Медична статистика стверджує, що більше 80% інсультів можна було б уникнути, якби потерпілі мали тонометр і регулярно контролювали свій артеріальний тиск. Профілактика будь-якого захворювання набагато доступніша, ефективніша і дешевша, ніж його лікування, а потім і реабілітація. А реабілітація після інсульту - одна з найскладніших. Необхідно врахувати, що після цього захворювання дуже мало кому вдається відновитися на всі 100% і повернутися до колишнього способу життя. Тому, регулярний контроль показників артеріального тиску є таким архіважливим для кожної людини. Якщо врахувати невисоку вартість тонометрів, термін їх служби (від 5 до 12 років і більше), то стає очевидним факт: тонометр повинен стати таким же звичним предметом в кожному будинку і офісі, як колись, свого часу, став термометр.

 

Існує теорія, згідно з якою елементарну пальпацію пульсу широко використовували ще в Стародавньому Єгипті, а от вимірювання тиску не практикували аж до XVIII сторіччя. Перші числові дані були зафіксовані хірургом Фавром у 1856 році. Так, під час операції лікар під’єднав артерію до ртутного манометра і отримав точні показники.

Предком сучасних приладів вважають сфігмоманометр, авторство винаходу якого приписують австрійському лікарю Самуелю Зігфриду Карлу Ріттеру фон Баш (1881 рік). А за 15 років італійський лікар Сципіона Ріва-Роччі представив загалу метод, актуальний і нині.

Ще одним переломним моментом виявився 1905 рік. Саме тоді російський хірург Микола Сергійович Коротков запропонував у тандемі з «рукавом Ріва-Роччі» на плечовій артерії використовувати стетоскоп. Так, протягом тривалого часу тонометр, сконструйований за принципом прослуховування тонів Короткова, був чи не єдиним приладом для вимірювання тиску.

Винахід автоматичного тонометра датують 1965 роком і пов’язують з іменем американського лікаря Сеймура Лондона.


Сьогодні існують два види тонометрів: механічні й електронні. Останні поділяються на автоматичні та напівавтоматичні. Проте, як показує практика, хоча прогрес і не стоїть на місці, лікарі віддають перевагу перевіреним методам і відповідно перевіреним приладам.


«Особисто я волію користуватися механічними тономет­рами. Як на мене, вони менш вередливі, аніж автоматичні. Коли я бачу, що прилад поводить себе дещо некоректно, я можу викликати майстра — він подивиться, налагодить. Дрібний ремонт, коли, скажімо, відпала стрілочка абощо, я можу виконати самотужки. З електронікою ж така самодіяльність недоречна.

Стосовно побажань до пристрою, то я хотіла б, аби виробники в базову комплектацію додавали манжети різних розмірів. Зокрема, коли треба виміряти тиск у дитини, то досить незручно обмотувати манжету кілька разів. Напевно, це основний «мінус» приладу, а в цілому мене повністю задовольняє те, як працюють механічні тонометри», — розповідає Надія Людвіченко, сімейний лікар із 40-річним досвідом.


Хоча механічні тонометри чудово зарекомендували себе як в експлуатації, так і в точності вимірювань, розглянути новинки медичної техніки все ж таки варто.